Działania społeczne

 
 

Jako sportowcy, trenerzy i biznesmeni ponosimy większą odpowiedzialność niż przeciętny człowiek, ponieważ dla wielu młodych ludzi jesteśmy autorytetami. Musimy to wykorzystywać w odpowiedzialny sposób. W związku z tym od 2002 roku osobiście angażuje się w szereg działań prospołecznych i współpracuję z licznymi organizacjami pozarządowymi.

W przeszłości byłem wolontariuszem w schronisku dla ofiar przemocy w rodzinie i współtworzyłem projekt pomocy żywnościowej dla warszawskich bezdomnych. Prowadziłem regularnie bezpłatne treningi dla najuboższych dzieci w klubie Academia Gorila. Wspólnie z piłkarskim klubem sportowym AKS ZŁY w roku 2017 zrealizowaliśmy roczny projekt sportowy dla dzieci z ośrodka dla uchodźców w Warszawie. W latach 2013-2018 współpracowałem z fundacjami pomagającymi trudnej ulicznej młodzieży m.in. Polska Sieć Polityki Narkotykowej, GPAS Praga i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. W roku 2015 zostałem ambasadorem ogólnopolskiej kampanii profilaktyki antyrakowej "Ciesze się, że to zrobiłem” autorstwa firmy Nationale Nederlanden.

Obecnie:
*Jestem ambasadorem (i jednym z pomysłodawców) ogólnopolskiej kampanii społecznej, promującej dietę roślinną wśród sportowców: ”Jasna Strona Mocy”. Kampanię prowadzi najskuteczniejsza polska organizacja walcząca o prawa zwierząt: Otwarte Klatki.
* Organizuje cykliczne benefitowe turnieje sportów walki z których cały zysk wspiera fundację “Amstaff Azyl”.
* Przy współpracy z federacją KSW i stowarzyszeniem SDS stworzyłem i realizuję projekt „Młodzi Mistrzowie”. Są to darmowe treningi sportów walki, dla młodzieży ze środowisk defaworyzowanych.