"Miasta wyśnione. Siedem wizji urbanistycznych które kształtują nasz świat" - recenzja kiążki Wade Grahama.

1.jpg

Jest sporo rzeczy które mimo, że początkowo są nieprzyjemne i trudne, finalnie sprawiają, że jesteśmy lepszymi wersjami samych siebie i dają nam sporo satysfakcji ☝🏻Trzymanie redukcyjnej diety, treningi wytrzymałościowo siłowe, sesje sparingowe i trudne książki o dość abstrakcyjnych ideach.

Nigdy nie interesowałem się jakoś szczególnie koncepcjami architektonicznymi i filozofiami jakie za nimi stoją. Sprawa była dla mnie prosta „jak aparycja przeciętnego chama ze Śląska” 😉 Domki były ładne i były brzydkie, te ładne fotografowałem i zostawały w mej pamięci, tym brzydkim poświęcałem tyle uwagi, co starym babom w tramwaju, znaczy niewiele.

Ta dość trudna lektura uzmysłowiła mi, że za najbrzydszymi nawet i najbardziej zwariowanymi pomysłami architektów, kryją się przemyślane (przynajmniej według autorów) koncepcje z pogranicza filozofii, historii i dizajnu. Część tych wariactw wcielano w życie, na szczęście nie wszystkie. Książkę polecam tylko fanom gatunku, ew. jako alternatywę do gapienia się na wspomniane stare baby w tramwaju, bo wszystko jest lepsze niż to 😉

6/10 #biblioteka_griszki