3.jpg
 

Działania społeczne

 
 

Jako sportowcy, trenerzy i biznesmeni ponosimy większą odpowiedzialność niż przeciętny człowiek, ponieważ dla wielu młodych ludzi jesteśmy autorytetami. Musimy to wykorzystywać w odpowiedzialny sposób. W związku z tym osobiście angażuje się w szereg działań prospołecznych i współpracuję z organizacjami pozarządowymi.

Jestem ambasadorem ogólnopolskiej kampanii profilaktyki antyrakowej "Ciesze się, że to zrobiłem” autorstwa firmy Nationale Nederlanden. Jestem również inicjatorem i ambasadorem kampanii społecznej promującej dietę roślinną wśród sportowców: ”Jasna Strona Mocy”, którą zrealizowała organizacja Otwarte Klatki.

Współpracowałem z wieloma organizacjami pomagającymi trudnej ulicznej młodzieży m.in. Polska Sieć Polityki Narkotykowej, GPAS Praga i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, oraz prowadziłem regularnie bezpłatne zajęcia sportowe dla najuboższych dzieci w klubie Academia Gorila. Wspólnie z piłkarskim klubem sportowym AKS ZŁY tworzyliśmy roczny projekt sportowy dla dzieci z ośrodka dla uchodźców w Warszawie. Obecnie przy współpracy z federacją KSW i ze stowarzyszeniem SDS stworzyłem i realizuję projekt „Młodzi Mistrzowie”. Są to darmowe treningi sportów walki, dla młodzieży wykluczonej społecznie.